İade İşlemleri

Ürün iadesi işlemlerinde, 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri uygulanır.Müşteri, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için Müşteri’nin, bu süre içinde E-Lucis.com’a faks, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunması ve ürünün kullanılmamış olması şarttır. Cayma hakkının kullanılması halinde, 3. kişiye veya Müşteri'ye teslim edilen ürünün E-Lucis.com'a gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli Müşteri'ye iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli Müşteri tarafından karşılanır.

Müşteri'nin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik yada ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde Müşteri cayma hakkını kullanamaz. Bu nedenle, Müşteri'nin sipariş sırasında seçeceği parmak ölçüsüne göre ayarlanacağı için tüm yüzükler, Müşteri'nin istekleri doğrultusunda taşına yazı yazılan ürünler, altın kısımların üzerine ya da içine yazı yazılan ürünler, Müşteri'nin istekleri doğrultusunda üretilen tüm ürünler cayma hakkının kullanılamayacağı ürünler kapsamında yer alır. İade etmek istediğiniz siparişlerinizin, size gönderilen şekliyle, ürün, fatura, irsaliye, sertifika, ürün kutusu, ambalajı ve diğer tüm evrak ve materyallerin, eksiksiz olarak, size bildireceğimiz adrese gönderilmesi gerekmektedir. İade gönderimi sırasında, kargo firmalarından, ya da iade işlemini gerçekleştiren müşteriden kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen bozulma ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren müşteriye aittir. Bildirim için müşteri ilişkileri iletişim formu’nu kullanabilir, ya da [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz. lucispirlanta.com’dan onay alınmadan iade işlemini gerçekleştirmeniz durumunda, iade işleminiz kabul edilmeyerek gönderiniz teslim alınmayacaktır.

İade alındıktan sonra, iade şartlarının yerine getirilip getirilmediği uzmanlar tarafından incelenir. İade onaylanırsa, 7 gün içinde ürünlerin bedeli sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse, kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse, banka hesabına iade edilir. İadenizin kredi kartı hesabınıza yansıması 1-4 hafta arasında sürmektedir.

Not : Müşterinin cayma hakkı kanun gereği mesafeli satışlar (internet üzerinden yapılan satışlar) için geçerlidir. Satış Noktalarından (mağazalardan) yapılan satışlarda cayma hakkından dolayı ürünün iade alımı kanuni zorunluluk olmayıp Satış Noktasının inisiyatifinde işlem yapılmaktadır.
 

Sipariş İptali

Siparişinizi iptal ve iade etmek için öncelikle 0312 309 24 24 numaralı sanal mağaza destek hattımızda bu talebinizi bildirmeniz ve paketi geri göndermek için gerekli olan adres bilgilerini almanız gerekmektedir. Paketin bize gelişi sırasındaki tüm sorumluluk tüketiciye aittir. Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra gerekli incelemelerin ardından siparişiniz iptal edilecektir. Eğer siparişiniz size gönderilmemiş ise, destek hattımıza talebinizi belirttiğiniz anda siparişiniz iptal edilecektir.

Daha fazla bilgi almak ve sorularınız için müşteri hizmetleri ile irtibata geçiniz.

Danışma Hattı : 0312 309 24 24

İade İşlemleri